Franjevačka provincija Sv. Križa - Bosna Srebrena

  • Puni ekran (Fullscreen)
  • Široki ekran (Widescreen)
  • Uski ekran (Narrow screen)
  • Veća slova
  • Standardna veličina slova
  • Standardna veličina slova


Posveta župe sv. Ane u Domaljevcu Bezgrešnom Srcu Marijinu

E-mail Ispis PDF

Domaljevac - Povodom stote obljetnice Fatimskih ukazanja Blažene Djevice Marije kip Gospin Fatimske koji je nabavljen i blagoslovljen u svetištu u Fatimi krenuo je iz župe u župu da se obavi posveta svake župske zajednice u Vrhbosanskoj nadbiskupiji. Kip Gospe Fatimske krenuvši iz Olova 1. svibnja 2017. obišao je sve župe. Sada se nalazi u svetištu u Komušini gdje je predviđena posveta cijele Vrhbosanske nadbiskupije Bezgrješnom Srcu Marijinu. Po drugi puta u našoj župi svete Ane u Domaljevcu iskazali smo posebno štovanje Blaženoj Djevici Mariji.

Mi, kao zajednica vjernika dočekali smo kip Gospe Fatimske 15. svibnja započevši posvetu župe Bezgrješnom Srcu Marijinu. Sutradan 16. svibnja vjernici su mogli hodočastiti u župnu crkvu i osobno pohoditi kip Gospe Fatimske i izreći svoje molitvene nakane i potrebe.

Danas, 27. listopada svečanim duhovnim programom i misnim slavljem u 17: 00 sati obavili samo posvetu župe sv. Ane u Domaljevcu Bezgrešnom Srcu Marijinu. Kao uvod u misno slavlje molili smo krunicu i razmatrali o Žalosnim otajstvima na temu Gospodin prolazi sa mnom kroz patnju. Zatim smo molili litanije Gospe Fatimske. Nakon toga slavili smo svečano misno slavlje. Misno slavlje predvodio je fra Bono Kovačević. Za vrijeme homilije čuli smo poticajne misli o značenju posvete Bezgrješnom Srcu Marijinu pape Ivana Pavla II. u Fatimi, 13. svibnja 1982. Nakon misnog slavlja obavili smo posvetu župe Bezgrješnom Srcu Marijinu pred kipom Blažene Djevice Marije iz Fatime koji se nalazi u našoj župnoj crkvi. Razmatrali smo o Franjinoj molitvi Majci Božjoj "Pozdrav Majci Božjoj. Nakon poticajni duhovni misli molili smo litanije Bezgrješnom Srcu Marijinu. Zatim smo obavili posvetu. Prvo smo izmolili posvetnu molitvu za obitelji a zatim molitvu posvete župe Bezgrješnom Srcu Marijinu. Poslije posvete primili smo svečani misni blagoslov.

Stota obljetnica ukazanja Gospe u Fatimi (1917.-2017.) nekako se lijepo uklopila i u proslavu 20. obljetnice Frame Domaljevac (1997.-2017.).

Program posvete su animirali framaši izrekavši svoje molitve, nakane i potrebe za našu župnu zajednicu u Domaljevcu. Pjevanje je animirao župni zbor.

Po zagovoru Majke Marije neka nas prati ustrajnost u našem sadašnjem i budućem radu a Majka Marija neka nas primi pod svoju majčinsku zaštitu i vodi nas k svome sinu Isusu, koji je svjetlo svijeta i jedini Spasitelj, naša nada i naš spas.

 

Frama Domaljevac

 

Trenutno se nalazite na: Naslovnica