Tiskana biografija fra Anđelka Kamenčića - "Život i uspomene"

Ispis

Sarajevo - 19. siječnja 2013 (FIA) – Upravo je u nakladi Svjetla riječi izišla iz tiska nova knjiga fra Anđelka Kamenčića, Život i uspomene. Radi se o fra Anđelkovoj kratkoj autobiografiji, na svega 125 stranica, s dosta lijepih ilustracija.

Kad uzmeš čitati tu knjižicu, ne da ti se ostaviti je dok je ne pročitaš. Jer, kao što reče lektor ovog djela, fra Mirko Filipović: Tekst je živahan, plastičan, ima detalja koje je zanimljivo i važno pamtiti. Po mnogim dijelovima mogao bi se snimiti film... Žao mi je što nema više detalja iz djetinjstva, likova, ljudi, događaja, običaja – a ne samo dječjih marifetluka. Zato fra Mirko i poručuje fra Anđelku: Neka još piše – sad ima vremena!

Zaista, fra Anđelko tek sad ima vremena! Rođen je u Stojčićima, župa Jelaške, 31.10.1943. Osnovnu školu je završio u rodnom mjestu i Varešu, gimnaziju u Franjevačkom sjemeništu u Visokom, Franjevačku teologiju u Sarajevu. Za svećenika je zaređen 9. 7. 1967. – i odmah je poslan na službu u Đakovicu.

Među Albancima je djelovao 43 godine: 26 u Đakovici i 17 u Albaniji. Trenutno je župnik na Cetinju u Crnoj Gori i duhovnik časnih sestara franjevki od Bezgrešnog Začeća.

Kako je živio, što je radio i što je sve preživio, u kratkim je crtama opisao u ovom djelu – a sad će imati vremena još detaljnije opisivati događaje, koji naše čitatelje mogu zanimati i koje bi trebalo oteti zaboravu. Želimo mu mnogu uspjeha u tome!